Umučenie Pána Ježiša - Anna Katarína Emmerichová

  • Umučenie Pána Ježiša - Anna Katarína Emmerichová
12.00
Bez DPH: 10.91€

Dostupnosť: Na sklade

vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej

Blahoslavená Anna Katarína Emmerichová mala videnia „trpkého umučenia nášho Pána Ježiša Krista“ a prežívala toto utrpenie na svojom tele. Z Božej milosti sa táto dcéra chudobny´ch roľníkov, ktorí vytrvalo hľadali Božiu prítomnosť, stala známou mystičkou.

Veľká materiálna chudoba, v ktorej žila, bola vyvážená bohaty´m vnútorny´m životom. Okrem obdivuhodnej trpezlivosti pri znášaní vlastnej fyzickej slabosti na nás zapôsobí sila jej charakteru a neochvejná viera. Silu čerpala z najsvätejšej Eucharistie. Jej príklad ukazuje srdciam chudobny´ch aj bohaty´ch,jednoduchy´ch aj vzdelany´ch ľudí smer k láskyplnej a úplnej oddanosti Ježišovi Kristovi.

Aj dnes sprostredkúva všetky´m úžasné posolstvo: Kristovy´mi ranami sme uzdravení. (Ján Pavol II. pri blahorečení v roku 2004)

V roku dvestopäťdesiateho vy´ročia narodenia (1774), dvojstého vy´ročia smrti (1824) a dvadsiateho vy´ročia blahorečenia (2004) Anny Kataríny Emmerichovej prinášame čitateľom druhé vydanie videní umučenia Pána Ježiša, ako ich z jej rozprávania zaznamenal spisovateľ Clemens Brentano. Tieto videnia nás môžu účinne viesť k osobnému a hlbokému poznaniu veľkonočného tajomstva.

242 strán, 205 x 130 mm, viazaná / tvrdá obálka.